Fotona SP Dynamis 4D Lazer

fotona-sp-dynamis-4-lazer

Kullanım Alanları

Fotona SP Dynamis 4D Lazer

Fotona SP Dynamis lazerin kozmetik dermatolojide kullanıldığı alanlar şunlardır.

Fotona SP Dynamis

Fotona SP Dynamis nedir?

SP Dynamis, birbirini tamamlayan iki lazer dalga boyunu birleştirerek, estetik, cerrahi ve jinekolojide son derece geniş bir uygulama alanına sahip olan çok amaçlı bir lazer sistemidir. Fotona’nın Nd:YAG dalga boyu cildin alt katmanlarına ulaşmak için etkilidir, Er:YAG dalga ise boyu cildin üst katmanlarında uzun zamanlı ve kalıcı sonuçlar çıkarmak için idealdir.

Nd: YAG lazer teknolojisi; cilt gençleştirme, akne, damar tedavileri, epilasyon ve çok daha fazlasına kadar çok çeşitli estetik uygulamalarda başarı sağlamaktadır. Bütün bu uygulamaları cilde zarar vermeden güvenli bir şekilde yapan bir teknolojidir.

SP Dynamis 3. nesil Er: YAG lazer; peelinglerden cilt yenilemeye ve gençleştirmeye kadar değişen tedavilerde uygulanmaktadır.

İlerleyen teknolojiler sayesinde her geçen gün gelişen yöntemler arasında yer alan Fotona 4D Lazer Tedavisi, dört boyutlu bir cilt yenileme uygulaması olarak bilinir. Ciltte oluşan leke, kızarıklık, sarkma gibi problemlere karşı kullanılan son teknoloji olan Fotona 4D lazer seçeneği ile cildimizde ihtiyacımız olan doğal ve canlı görünüme kolaylıkla kavuşabiliriz. Non-invaziv olarak bilinen bu yöntemle birlikte kesinti gerektirmeyen bir tedavi şansımız var.

Lazer uygulamasından önce tedavi edilecek bölge lokal olarak kremlerle uyuşturulmaktadır. Uygulama esnasında hafif derecede yanma ve ağrı hissedilebilmektedir. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve hafif şişme görülebilmektedir.
4 boyutlu cilt gençleştirme, güçlü bir lifting etkisi olan cerrahi işlem gerektirmeyen (non-invaziv) bir tedavidir. Erbium-YAG ve Nd-YAG lazer dalga boyları kullanılarak yapılmaktadır. Bu tedavide yüz ve boyun aynı anda yenilenmektedir. Alın, yanaklar, ağız çevresi, dudaklar, burun, kulak önü, çene, göz çevresi ve kapakları, gıdı, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilmektedir. 4D tedavisi 4 aşamadan oluşmaktadır. 1.Erbium-YAG Smoothlifting 2. FFAC3 NdYAG rejuvenasyon 3. PIANO Nd YAG sıkılaşma ve sıcak lipoliz 4. Erbium-YAG yüzeyel peeling 4 boyutlu yüz gençleştirmenin her adımı cildi gençleştirir ve cilde daha sıkı, daha hacimli ve daha genç bir görünüm kazandırır. 4 boyutlu yüz gençleştirmede cilde sadece dışarıdan değil, ağzın içinden de uygulama yapılır. Yüz bölgesine hem içerden hem dışardan yapılan bu tedavi cildin en derinine nüfuz eder ve sıradan lazer veya non-invaziv cihazların nüfuz edemediği derinin daha derin katmanlarında da kolajen oluşumunu uyarır. 4D yüz gençleştirme vücudun doğal kolajen üretimini uyarır, bu da artan elastikiyet ile daha sıkı bir cilt ile sonuçlanır. Cilt daha parlak, pürüzsüz hale gelir. Her seans yaklaşık 45 – 60 dakika sürer ve rahatsızlığı azaltmak için işlem öncesinde lokal anestezi uygulanır. Ortalama 3-4 haftada bir tekrarlanan 4-6 seansın sonunda cilt sıkılaşarak genç bir görünüme kavuşur. Herhangi bir kesiye gerek olmayan bu uygulama; iple gerdirme, dolgu veya cerrahi tercih etmeyen kişiler için uygun bir seçimdir. Hastalar tedaviyi takiben günlük aktivitelerine devam edebilirler.
Fotona Er: YAG Smooth lazer teknolojisi ameliyatsız bir şekilde göz çevresi kırışıklıklarını azaltabilmektedir. Bu tedavi ile ciltteki doğal kolajenin yeniden üretilmesi ve şekillenmesi sağlanmaktadır. Uygulama sonrası göz çevresi kırışıklıklarında ve gevşekliğinde azalma, cilt elastikiyetinde ve hacminde bir iyileşme görülmektedir. Alt ve üst göz kapakları yağ torbalanmalarını da küçülmektedir. Bu tedavi boyunca güneşten çok iyi korunmak gerektiği için tedavinin kış aylarında yapılması önerilmektedir.
Yaş ilerledikçe bildiğimiz gibi cilt yapısındaki kollajen üretimi düşürüyor. Bu üretimin düşmesi de yıllar içerisinde ciltte kırışmalar ve çizgiler oluşturuyor. Fotona Lazer, uygulanmaya başlanmasının ardından birkaç hafta içerisinde cillte yeni kolajen üretiminin başlamasını sağlar. Cildin farklı katmanlarında farklı seviyelerde çalışılarak, gevşeyen cilde kollajen desteği sağlayan Fotona 4D, cildimizde canlılık, parlaklık sağlar ve bize sıkılaşmış ve yeniden şekillenmiş genç bir görünüm kazandırır. Hem işlem süresi kısa olan hem de işlemden sonraki bakım süresi kısa olan bu son teknoloji sayesinde cildimiz kendi dokusunun yenilenmesi sağlayarak bize harika bir deneyim sunar. Her bir aşamasının yaklaşık bir saat sürdüğü bu işlem sonrası cildimiz 24 ila 48 saat arasında kendisini toparlar. Genel olarak 2-4 seans olarak belirlenen ve kişiden kişiye değişen işlem süresi sonucunda uzun süreli başarılı etkiler alabiliyoruz. Başarılı bir 4D yüz gençleştirme uygulaması ile olağanüstü bir görünüme kavuşabilir ve kendimizi uzun süre aynada izlemeye doyamayabiliriz.

Avantajları

Fotona SP Dynamis teknolojisinin avantajları nelerdir?

Fotona SP Dynamis cildin ihtiyacı olan tedaviye göre ayda 3-5 seans olmak üzere her mevsim uygulanabilmektedir. Seans sürelerine ve tedavinin uzunluğuna uzman hekim karar vermektedir. Lazer tedavisi ciltte oluşturduğu ısı sütunları yardımıyla kolajen ve elastin sentezini tetikleyerek yara, yanık ve akne izleri, ince kırışıklıkların ve çatlakların tedavisinde kullanılmaktadır. Lazer tedavilerinde herhangi bir kesi ve enjeksiyon uygulanmamaktadır. Özellikle estetik işlemlerde iple gerdirme, dolgu veya cerrahi tercih etmeyen kişiler için uygun bir seçimdir. Hastalar tedaviyi takiben günlük aktivitelerine devam edebilirler. Fotona SP Dynamis kalıcı epilasyonda da başarılı sonuçlar vermektedir. Koyu tenli kişilerde ve açık renk tüylerde de etkili olmaktadır.

Uygulama

Fotona SP Dynamis nasıl uygulanmaktadır?

1064 dalga boyuna sahip Nd-YAG lazer cildin alt katmalarına etki etmektedir. Siğil, kılcal damar tedavileri, epilasyon uygulamalarında başarılı sonuçlar vermektedir.

2940 dalga boyuna sahip Erbium-YAG lazer cildin üst katmanlarındaki problemler için kullanılmaktadır. Peeling, yara izi ve akne tedavilerinde uygulanmaktadır.

Fotona 4D tedavisi, hem dış yüzeyden yapabildiğimiz hem de iç ağız boşluğundan uygulayabildiğimiz bir lazer tedavisidir. Kalıcı sıkılaşma ve hacim hazandırma işlemleri için rahatlıkla kullandığımız bu tedavide, iki farklı lazer boyutu ve dört farklı seviye bulunuyor.

İlk olarak ağız içinden çalışılan kısımla birlikte yanaklarda daha fit ve dudak çevresinde de daha sıkı bir görünüm elde edebiliriz. Bu aşamada tedavi edilen dokuda gerginlik ve elastikiyet elde edebiliriz. Bu işlemden sonra ise, cilt altında çalışmaya başlarız. Cildin en derin katmalarında doku hücrelerinin termal olarak ısıtılması ile uygulanan kollajen situmülasyonu sayesinde, boyun, çene ve yanak bölgesinde toparlanma sağlanır. Son aşamada da cilt lekeleri için uyguladığımız peeling ile 4D güzellik bizlerle!

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp