Green Peel Cilt Bakımı

Bitkisel Peeling

Green Peel Cilt Bakımı

Green Peel çeşitli mineral, enzim ve vitaminler içeren, bütünüyle doğal, 22 çeşit bitki ve yosunların karıştırılması ile elde edilen bir cilt soyma yöntemidir. Bitkisel peelingin hiçbir zararlı madde içermediğini uzmanların çıplak el ile bu uygulamayı yapabiliyor olmasından anlaşılır. Cildin elastikiyet kaybını en aza indirir ve yaşlanma sürecini yavaşlatır. Kan dolaşımını hızlandırır, cildi tazeler, daha genç görünmesini sağlar. Her cilt tipine uygulanabilir ve her yaşta kullanılabilir. Bu uygulama sayesinde cildiniz fazla yağdan arındırılırken cildin yağ salgılaması da en aza indirilir. Cildi gererek daha dolgun bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. Güneş lekeleri, yara izi ve gözenek problemlerinde çözüm sunar. Bunlara ek olarak en büyük avantajları ise Green Peel’in ellerdeki yaşlılık belirtisi ve vücuttaki selülit, çatlak gibi sorunlarda da etkili olmasıdır. Green Peel’in üç çeşidi mevcuttur. Green Peel Classic’te cilde peeling etkisi, Green Peel Energy’de cilde enerji, Green Peel Fresh Up’ta ise cilt yenileme sağlanır. 

Nedir

Green peel nedir?

Green Peel, bitkisel bir peeling uygulamasıdır. İçerisinde enzim, vitamin ve minerallerden oluşan 22 adet bitki ve yosun karışımı vardır. Bu uygulama cildin yenilenmesinde, taze bir görünüm kazanmasının yanı sıra leke bakımı, akne bakımı içinde kullanılır. Ayrıca yıpranmış ve elastikiyetini kaybetmiş ciltlerde de iyileştirici özelliği vardır.

Çeşitleri

Green peel türleri nelerdir?

Green Peel, ciltte özel problem ortaya çıkmadan veya cilt yaşlanmaya başlamadan önce uygulanır. Green Peel uygulamasından sonra ciltte hafif pembelik ve hassasiyet oluşabilir. Üçüncü ve dördüncü günlerdeler cilt yavaşça soyulur.

5. günde ise ikinci seans uygulanır. Bu bakımda uygulama sonrasında emici hale gelen cilde zengin içerikli ürünler uygulanarak bakım yapılır. Bakım sonrasında kızarıklık veya hassasiyet oluşmaz. Sağlıklı, duru ve parlak bir cilde sahip olunur.

Dünya çapında başarısı kanıtlanmış Green Peel yönteminde 3 dermatolojik uygulama geliştirilmiştir.

Green Peel Classic

Cilt üzerinden yapılan detaylı bir analiz sonrasında, Green Peel karışımı cilde masaj yapılarak, yoğun şekilde uygulanır. Böylece cildin en üst tabakası nazikçe soyulur. Bu şekilde cildin emilim gücü atarken, hücrelerde yenilenir. Bu uygulama ile kan dolaşımını artarken, cildin oksijenle beslenmesi de artar.

Green Peel Classic yönteminin uygulandığı durumlar ise şöyledir;

 • Geniş gözenekleri olan seboreik ciltlerde,
 • Kalın dokulu ve kistik yapısı olan ciltlerde,
 • Skarlarda,
 • Sarkmış ve erken yaşlanmış ciltlerde,
 • Güneş sebebi ile hasarlı olan ciltlerde,
 • Anti-aging bakımı sırasında,
 • Strech mark
 • Vücutta kol altı veya abdominal duvar gibi sarkmalar olan bölgelerde güçlü sonuçlar sunar.

 

Green Peel Energy

Doğal bitkilerle yapılan bu uygulama cilde enerji verir. Cildin metabolizmasını ve kan dolaşımını artırır. Bu şekilde de herhangi bir peeling etkisi olmadan cilt dokusunun kendi doğal iyileşme süreci başlar. Bu uygulama ile cilt görünümü gözle görülür şekilde iyileştirirken, cilt yüzeyininde pürüzsüz hale gelmesini sağlanır. Yılda birkaç defa uygulanması idealdir. Yaş sebebi sonucu ciltte ortaya çıkmış sorunların giderilmesinde, yara izi ya da pigmentler sebebi sonucu ortaya çıkan problemlerin azaltılmasında yardımcı olur.

 

Green Peel Fresh Up

Peeling etkisi olmayan bu uygulama cilde tazelik kazandırır. Doğal bitkiler ile cilt uyarılır ve yenilenir. Gözenekler açılır ve cilt bakım ürünlerinin etkisi daha da artırılmış olur. Özellikle yorgun ciltlerde etkili bir uygulamadır. Bu uygulama henüz yaşlanma belirtilerini göstermeye başlamamış ciltlerde kullanılsa da erken yaşlanmaya veya elastikiyet kaybı etkilerinde de iyi sonuçlar verir.

Green Peel Uygulamasının Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Cilt metabolizmasını hızlandırır ve dolayısı ile kan dolaşımı da hızlanır. Özellikle soyulma etkisi ile cilt üzerindeki ölü deri tabakası atılır. Yeni hücre oluşumu sağlanır. Cildin yapısında, renginde ve kalitesinde iyileşme elde edilir. Özellikle pürüzlü olan ciltlerde kapalı halde olan komedonlar açılırken, mevcuttaki komedonlarda da azalma görülür.

Green Peel uygulamasının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Tamamen doğaldır. İçeriğinde bitki ve otlar bulunur
 • Gerekli araştırmaları yapılmıştır. Doktorlar tarafından geliştirilmiş bir üründür.
 • Yan etkileri en aza indirilmiştir.
 • Sentetik aşındırıcılar içermez.
 • İçerisinde zararlı kimyasal maddeler bulunmaz.
 • Göze kaçması durumunda zarar vermez.
 • Ortalama olarak 5 günde gözle görülür başarılı sonuçlar elde edilir.
 • Ciltte skar oluşmaz.
 • Hızlı uygulanır ve zaman kaybına neden olmaz.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp