SIKÇA SORULAN SORULAR

S.s.s

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular (SSS) bölümü, siz değerli ziyaretçilerimizin sıklıkla sorduğu soruları yanıtlamak, ürünlerimiz veya hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sağlamak ve olası sorunları çözmek için oluşturulmuş bir kaynaktır.

Lütfen sorularınızı sormaktan veya geribildirimde bulunmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız!

Mimik kaslarına etki ederek kasların çalışmasını engeller, uygulama alanı ve 1-2cm çevresinde etkili olan uygulama sayesinde kasların çalışmamasından kaynaklı deride kırışıklık oluşmaz.
18-65 yaş arası tüm bireylerde uygulanabilir.
Botoks yapıldıktan 2 gün sonra etkisini göstermeye başlar. İstenilen hali alması 10 günü bulur. İlk uygulamadan sonra 4 ayda bir sonraki uygulamalarda 6 ayda bir düzenli seanslarla etkisi daha uzun süre korunur.
Botox uygulamasının her hangi bir riski yoktur ancak hamileler ve emziren annelere yapılmaz.
Uygulama sonrasında bir iki saat aklınıza geldikçe mimiklerinizi çalıştırın. İşlem sonrasında başınızı çok öne eğecek aktiviteler yapmamaya dikkat edin, 24 saat boyunca duş, hamam, sauna, solaryuma girmeyin ve kuaföre gitmeyin, makyaj ve ağır egzersiz yapmayın. Bir hafta boyunca uygulama bölgesine masaj yapmayın, kaş aldırma gibi o bölgeye kontrolsüz baskı yaptıracak temaslardan kaçının ve yüz üstü yatmayın.
Etkisi geçtiğinde yani 4-6 ay ara ile uygulanabilir.
Koltuk altları, avuç içleri ve ayak tabanlarında oluşan aşırı terlemede bu bölgelere botox yapılarak ter bezlerinin aşırı çalışlması önlenebilir. Etik süresi terleme miktarına bağlı olmakla birlikte yaklaşık 4-8 ay kadardır.
Burun dolgusunun kalıcılığı 12-15 ay arasıdır.Bu süre geçtikten sonra tekrar yapıldığı müddetçe dolgunun kalıcılığı artar.
Botulinum toksin ve içeriğine karşı alerjisi olanlarda, uygulama yapılacak alanda enfeksiyonu olanlarda, hamilelerde uygulanamaz.
Derin olmayan ya da yeni beliren kırışıklıklar düzenli uygulama ile zamanla yok olur. Çok derin kırışıklıkların derinleşmesini engeller.
Uygulamayı ehil alanında uzman doktorlar tarafından güvenilir markalarla yaptırırsanız böyle bir sonuçla karşılaşmazsınız.
Gıda ve İlaç kalitesini inceleyen ABD şirketi.
Hayır, yüzünüz eski haline döner.
Yapılan işlemin kalıcılığı ve istenen bölgede etki göstermesi için öne eğilme hareketinin yapılması istenmemektedir.
Ciltteki kırışıklıkları açmak ve dolgunluk istenen bölgenin doldurulmasında kullanılan maddelerin genel adıdır.
Zaten vücudumuzda bulunan bir madde olduğu için bir zararı yoktur. Alerji yapma olasılığı son derece düşüktür.
Beklenti karşılanıncaya kadar uygulama yapılabilir. Doğal olmasını istenir ise ona göre doz ayarlanması yapılabileceği için dışarıdan bakınca sadece iyilik hali fark edilir.
Kullanılan ürünün hyalüronik asit yoğunluğu ve teknolojisine göre değişkenlik gösterir. Göz altı dolguları 6-15 ay kalabilirken, nazolabialler ve yanak 18 aya kadar kalır. Tekrarlayan uygulamalar kalıcılık süresini uzatır.
Kesinlikle alanında uzman doktorlar tarafından yaptırılmalıdır. Doktorunuzun da değerlendirmesiyle istekleriniz doğrultusunda nereye nasıl bir dolgu yapılabileceği tasarlanır. Uygulama öncesi bölgeye anestezik krem sürülür, bu sayede daha konforlu minimum düzeyde acı hissederek uygulama yapılmış olur.
Sonuç hemen görülür. Dolgunluk etkisi hemen ortaya çıktığı için işlem yaparken elinizdeki ayna ile istediğiniz alana istediğiniz kadar uygulama yapılır. Tam sonuç, 10 günden sonra dolgunun vücut bağ dokusuna entegre olması ile daha da iyi görülür.
Rus tekniği dudak dolgusu naturel dudak dolgusundan bazı özellikleriyle ayrılır. Kullanılan ürün ve kullanılan teknik en temelde dudak dolgusu uygulama tekniklerini belirler. Rus tekniği ile yapılmış dudaklar doğal dudaklara göre çok daha hacimlidir. Doğal dudak dolgusu hakkında daha fazla bilgi için bizi arayınız.
Dudak kalınlaştırmak için genelde 1 ml yeterli olur.Daha fazla dolgu ihtiyacı olabilir. Ek dolgu işlemlerinde 10 gün sonraki kontrolünüzde yapılırsa daha sağlıklı ve uyumlu bir sonuç olur.
Burun dolgusunun kalıcılığı 12-15 ay arasıdır.Bu süre geçtikten sonra tekrar yapıldığı müddetçe dolgunun kalıcılığı artar.
Öncelikle uygulayıcı doktor ve ürün kalitesi sorgulanmalı! FDA onayı aranmalı. Aynı dolgu ile yapılmış uygulamalar görülmeli.
İlk 12 saat buhar banyosu, makyaj ve sauna yapmamanız gerekir. Birkaç gün aşırı soğuktan ve güneş ışığından korunmanız gerekir. İlk 1 saat sıcak çay kahve ve sigara içilmemelidir.
Cilt altına uygulanan dolgu, çevresinde dokuyla kaynaşır, su moleküllerini tutarak daha fazla hacim kazanır. Uygulandığı dokuya düzgünlük ve sıklık kazandırır.
Uygulamanın ilk dakikalarında biraz şişlik olabilir. Buz uygulaması ile bu şişlik gider. Enjeksiyon yapılan tüm işlemlerde morluk ve şişlik beklenen bir süreçtir. Bu yüzden özel günlerinizden en az 1 hafta önce yaptırmanız önerilir.
  • Yanak ve elmacık kemikleri
  • Nazolabial çizgiler (Burun kenarında dudak köşelerine inen çizgiler)
  • Dudak üstü çizgileri (sigara çizgileri)
  • Göz kenarı çizgileri (kaz ayakları)
  • Kaş ortası çizgiler (kaş çatma çizgisi)
  • Dudak hacminin arttırılması
  • Göz altının iyileştirilmesi
  • Çene yapılandırması
  • Burun deformitelerinin düzeltilmesi
  • Yüz geneline lifting efekti verilmesinde kullanılır.

Göz altı ışık dolgusunun aktif maddesi yüze enjekte edilen dolgu maddelerinde olduğu gibi Hyalüronik asittir. Ancak diğer dolgu maddelerinden farklı olarak Işık Dolgusunda bulunan hyalüronik asidin çapraz bağları değiştirilmiştir. Bu nedenle de etkisini enjekte edildiği yere homojen bir şekilde yayılarak gösterir.

Göz altı ışık dolgusu kalıcı bir tedavi değildir, etkisi 8 ile 12 ay arasında devam eder. İşlemin bu sürenin sonunda tekrarlanması gerekir. İşlem sonrasında hafif bir ödem görülebilir, ancak bu da birkaç gün içinde tamamen geçer.

Göz altı morluklarından, çöküklük ya da torbalanmadan şikayetçi olan her yaştaki hasta bu tedaviden faydalanabilir.

Gözaltındaki deri son derece ince ve hassas olduğu için, yüze yapılan dolgu maddeleri bu bölgede ciddi komplikasyonlara neden olabiliyor. Bunlardan en sık rastlamamı cilt yüzeyinden görülen yumrular, topaklardır. Eskiden başka bir alternatif olmadığı için yüze yapılan dolgu maddeleri gözaltlarında kullanılır ve hastayı mutsuz eden yan etkiler yaşanırdı. Işık dolgusu, gözaltlarında sıkça görülen sorunlara güvenli, yan etkisi olmayan bir çözüm olarak geliştirildi.
Çene hattı boyunca yapılan ve çenenin daha belirgin, daha net bir görünüm almasını sağlayan bir uygulamadır. Bu işlemde kullanılan dolguların kalıcılığı ortalama bir sene kadardır.

Hala sorularınız mı var? Bize mesaj gönderin.

Aşağıdaki form üzerinden sorularınızı sorarak, yada whatsapp iletişim hattımıza ulaşarak, işlemlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
[contact-form-7 id="987655"]

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp