Saç Tedavileri

Saç Lazeri

Saç Tedavisi

Saçlar gerek kadınların gerekse erkeklerin en önemli estetik aksesuarı. Etkileyici bir görünüme sahip olmak ve iyi hissetmek için saçlarımızın yapısı ve şekli oldukça önemli. Ancak modern yaşamın getirdiği sağlıksız yaşam koşulları, stres, genetik faktörler, ileri yaş, troit hastalığı, demir ve D vitamini eksikliği saç kaybı yaşanmasına neden olabiliyor. Saç tellerinin zayıflaması, incelmesi ve bazı bölgelerin tamamıyla açılması şeklinde görülen saç kaybı, insanların motivasyon ve özgüvenlerinin, dolayısıyla yaşam kalitelerinin düşmesine neden oluyor. İşte saç lazeri, saçları güçsüzleşen veya saç kaybı yaşayan kişilerin gündelik yaşamdan kopmadan ve sevdiklerinden ayrılmadan; sağlıklı, acısız ve güvenli bir yöntemle hep hayal edilen dolgun saçlara kavuşmasını sağlıyor. Saç lazer tedavisi incelmiş saçları kalınlaştırıyor, dökülmeyi durdurarak saç gelişimini destekliyor.

Saç lazeri nedir, saç kaybına nasıl bir çözüm sunabilir sorusu kısaca şöyle yanıtlanabilir: Saç lazeri, güncel teknoloji ürünü lazer cihazları kullanılarak saç bölgesinde, deri altındaki kan dolaşımının artırılması ve böylelikle mevcut saçların güçlenmesini sağlayan, saçsız alanlarda ise saç çıkmasını tetikleyen ve hızlandıran sağlıklı, güvenli ve etkin bir tedavi yöntemidir.

Uygulama

Saç Lazeri Nasıl Uygulanır?

Öncelikle uzman bir dermatolog tarafından konsültasyon ve saç analizi yapılıyor. Kişinin saç yapısına ve dökülmenin derecesine göre seans sayısı ve sıklığı belirleniyor. Ardından saç bölgesine dermapenle minik minik kanallar açılarak saçların büyümesini ve beslenmesini hızlandıran bir serum uygulanıyor. Serum, yapılan masajla saç derisini yediriliyor. Sonrasında lazer cihazıyla saç derisinin altındaki, işlevini yitirmiş olan kılcal damarlara atış yapılarak o bölgedeki kan dolaşımı hızlandırılıyor. Dermapen ve besleyici serum, lazer uygulamasının etkinliğinin artmasını sağlıyor. Açılan kanallar sayesinde cilde derinlemesine nüfuz eden lazer ışınları, aktif olmayan saç köklerini uyarıp protein sentezi ve hücre yenilenmesini tetikliyor. Saç lazer tedavisi hem yeni saç kökü gelişimine hem de mevcut saçların güçlenip kalınlaşmasına destek oluyor. İlk aşamada haftada iki kez 20’şer dakikalık seanslar şeklinde uygulanıyor. Kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte haftada 1 kez olmak üzere toplam 10 seansta (3-4 ay içinde) gözle görülür sonuçlar alınabiliyor. İstenilen etkinin sağlanması için saç lazeri tedavisinin en az 6 ay süresince uygulanması öneriliyor. Hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça başarılı sonuçlar veren saç lazer tedavisi sayesinde insanlar tamamen ağrısız, konforlu ve güvenli bir biçimde gür ve dolgun saçlara sahip olabiliyor. Saç lazeri tek başına etkin bir yöntem olduğu gibi saç ekimi tedavisiyle kombine olarak da uygulanabiliyor. Saç ekimi öncesinde, 15 gün-1 ay boyunca yapıldığında beklenenin üzerinde, oldukça verimli sonuçlar alınmasını sağlıyor. Ayrıca saç ekiminden 1 ay sonra yapılan saç lazer tedavisi, ekilen saçların daha hızlı çıkması ve %90-95 oranında (Lazerle desteklenmeyen saç ekiminde bu oran %70-80 arasındadır.) tutunmasına destek oluyor. Saç ekimi sonrasında ekilen saçların çok daha erken ve gür çıkmasını isteyenler için saç lazeri tedavisi oldukça etkili ve ideal bir çözüm sunuyor.

Saç Dökülmesi

Kadınlarda Saç Lazeri Tercih Edilir mi?

Özellikle kadınlarda saç lazeri büyük ölçüde çözüm sağlar, ekim olayı genelde en sona bırakılır. Öncelikli amaç güçlenebilecek yapıyı harekete geçirmek, dökülmeyi durdurmak, saçı daha canlı, parlak ve kaliteli hale getirmektir. Kadınlarda saç dökülmesi yüzde 60-65 oranında genetiktir. Bunun dışında guatr hormonu, kadınlık hormonu, vitamin eksiklikleri, demir, çinko selenyum gibi element eksikliği kadınlarda saç dökülmesinde önemli bir orana sahiptir. Bu nedenle kişi geldiği zaman öncelikle araştırmaya alınır. Eksiklikler saptanır, eğer hormonel bir durumsa kadın hastalıkları uzmanıyla ortak çalışarak tedavi planlanır. Saç lazeri de bu doğrultuda uygulanır.

Saç Lazeri Makinamız Hakkında

Fotona Sp-Dynamis Er-YAG lazer

Fotona Sp-dynamis Er-YAG lazerin smooth moduyla yapılan 15-20 dakikalık tedavi saçlı deride büyüme faktörlerinin artmasına ve saçlı deri dokusunun güçlenip yenilenmesini sağlar. Saç lazeri incelmiş saçları kalınlaştırmak, saç dökülmesini durdurmak ve yeni saç oluşumunu arttırmak üzere kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kolay, konforlu ve ağrısız bir tedavidir. Ekstra bir anestezi gerektirmez. Saç için kullandığımız tedavilerle kombinasyonlar yaparak sonuçların daha iyi ve kalıcı olmasını sağlar.

Fotona SP Dynamis 4D Lazer hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için lütfen tıklayınız: Fotona SP Dynamis 4D Lazer

Saç Tedavisinde Kök Hücre Yöntemi

Kök Hücre Tedavisi

Sağlıklı saçlar için yeni bir standart belirleyen ExoScrt Scalp Care, saçların incelmesinden, zayıflamasından, dökülmesinden ve sorunlu saç derisinden endişe duyanlara ve saç ekimi öncesi donör bölgeyi güçlendirmeye ve ekim alanını daha verimli kılmaya, standart çözümlerin ötesinde lider yenilik sağlar.

Kök Hücre Tedavisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen tıklayınız: Kök Hücre Tedavisi

Saç Tedavisinde Mezoterapi Yöntemi

Mezoterapi Tedavisi

Saç mezoterapisi, hem kadınlar hem de erkeklerde saç dökülmesini engelleyen, bununla beraber saç uzamasını sağlayan ve kelliğin tedavisi olarak da kullanılabilen bir yöntemdir. Kelleşme sorunu yaşayan insanların saç derisindeki gerekli vitamin, mineral ve besin ögelerini sağlayarak, saç dökülmesini önler. Besin ögeleri içeren enjektör yardımıyla, saç derisine bir sıvı enjekte edilerek gerçekleştirilir. Bu yöntem ayrıca hücre metabolizmasını hızlandırır, enfeksiyonları yok eder ve saç derisindeki kan dolaşımının hızını oldukça artırır. Saç foliküllerini de canlandırırarak, uzun, güçlü, hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardım eder. Mezoterapi yönteminde oldukça ince iğneler kullanılarak, saç derisinin 2-3 mm altına vitamin, mineral, antioksidanlar ve dokuyu güçlendirip, bakım yapacak diğer bileşenler enjekte edilir. Genellikle saç ekim işleminden 6 ay sonra uygulanır ve yeni çıkmış saç tellerine bakım yapıp güçlendirerek gelecekteki saç dökülmeleri önlenir.

Genetik yatkınlık, çevresel faktörler (stres, sigara, hava kirliliği, UV ışınları), hormonal bozukluklar, beslenme ve uyku düzensizlikleri; saçlarda kırılma, dökülme, cansızlaşma ve seyrelmeye neden olur. Mezoterapi uygulamaları ile saç köklerinin kan dolaşımı artırılır, beslenmesi için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasitlerin saça ulaşması sağlanır. Özellikle bazı tip saç dökülmelerinde saç mezotarepisi ile iyi sonuçlar alınmaktadır. Hastanın problemine göre haftalık veya iki haftalık seanslar şeklinde 4-10 seans yapılır.

Mezoterapi Tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız: Mezoterapi Tedavisi

Saç Tedavisinde PRP Yöntemi

PRP Tedavisi

Günlük 100-150 tel saç dökülmesi normal kabul edilmektedir. Bundan fazla olursa saç dökülmesi ciddiye alınmalıdır. PRP, saç tedavisinde de başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Özellikle saç dökülmesinde hastaların oldukça etkin sonuçlar aldığı belirlenmiştir. PRP işlemi sırasında hastanın kendi kanı alınıp, bir aletten geçirilir. Burada trombosit denilen kökleri besleyecek, gelişimini sağlayacak olan kısım ayrılır ve dökülen bölgeye enjekte edilir. Bu yöntem özellikle genetik dökülmelerde etkilidir. Saç mezoterapisi de yine genetik dökülmesi olanlara PRP ile kombine uygulanabilir.

Saç için yapılan PRP uygulamasında önce hastanın venöz kanından 10 cc alınır (1 çay bardağının 1/10 ‘u kadar). Santrifüj edilen kan beyaz ve kırmızı kan olarak iki kısma ayrılır. Kırmızı kanda akyuvar, trombosit, pıhtılaşma faktörleri, PGF (Trombosit büyüme faktörü) bulunur. Kırmızı kan özel bir işleme tabi tutulduktan sonra seyrelmiş bölgeye napaj yöntemiyle enjekte edilir. Bu uygulamanın temelinde doku yenilenmesi vardır. PRP ile saç tedavisi 30 dk. kadar sürerken, uygulama sırasında acı olmaz. PRP sonrasında da herhangi bir iz kalmamakta ve kişi hemen rutin hayatına devam edebilmektedir.

PRP Tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız: PRP Tedavisi

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp