Plazma ile Ben Alımı

Plazma ile Ben Alımı

Ameliyatsız Ben Tedavisi

Vücudun pek çok bölgesinde görülebilen benler, tek veya çok sayıda olabilmektedirler. Cilt yüzeyindeki ağrısız oluşumlar olarak tanımlanan bu benler, genellikle kanserleşme riskleri olmayan ancak çoğalma özelliği bulunması nedeni ile hem estetik hem de kozmetik sorunlar ortaya çıkaran bir cilt problemi haline dönüşmektedir. Vücudun pek çok bölgesinde farklı boyutlarda kendini gösteren et benlerinin tedavisinde pek çok yöntem kullanılmaktadır. Cerrahi operasyonlar ile alınabilen bu oluşumlar, günümüzde gelişmiş olan yeni nesil teknolojik sistemler sayesinde kesi, dikiş, pansuman, iyileşme süreci ve komplikasyon riski olmadan güvenilir, hızlı ve kolay bir şekilde yok edilebilmektedir.

Ameliyatsız Ben Tedavisi

Plazma ile Ben Alma Nedir?

Plazma enerjisinin kullanılmakta olduğu Plazma ile Ben Alma tedavisi, cilt yüzeyindeki estetik ve kozmetik sorunlara yol açan yaygın ve çok sayıdaki koyu renkli ben problemini, çıkıntılı dokuyu hedef alarak kontrollü ısı ile buharlaştırma esasına dayanan bir işlemdir. Plazma enerjisi ile dokunun süblimleştirilmiş olduğu bu tedavi sonrasında ben problemi ortadan kalkarken, cildin kendi onarım sürecini aktif etmesi ile birlikte pürüzsüz bir yüzey oluşmaktadır.

Ameliyatsız ben alma tedavilerine yeni bir soluk kazandıran plazma enerjisi ile ben tedavisi öncesinde benin bulunduğu bölge, yaygınlığı, derinliği ve sayısı gibi parametrelere göre oluşturulacak özelleştirilmiş tedavi süreci için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Ciltten kabarık benlerin plazma enerjisi ile iyonize edilerek süblimleştirildiği plazma enerjisi ile cilt tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Plazma ile Ben Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Plazma ile Ben Alma tedavisinde kullanılan plazma enerjisi, cilt ve cihaz arasındaki havayı iyonize ederek çalışan bir sistemdir. Cilt ve cihaz arasındaki iyonizasyon sonrasında arada bulunan hava maddenin dördüncü hali olarak ifade edilen plazma enerjisine dönüşmektedir. Bu enerji ile ben dokusu sublimleştirilerek yani buharlaştırılarak tedavi edilmektedir. Ortamda bulunan gaz halindeki su buharının ve azotun yüksek enerji ile plazma haline dönüştürülmesi sonrasında beni süblimleştirici ve yok edici özelliğini gösteren bu tedavi ile cilt dokusunda hızlı bir etkileşim elde edilmekte ve cildin onarım ve yenilenme süreci aktive edilmektedir. Ameliyatsız ben alma tedavisi işlemi ise ilk olarak ben ve çevre dokunun antipestik sıvılar ile temizlenmesi ile başlamaktadır. Bir buharlaştırma esasına dayanan işlem plazma tedavisi öncesinde işlem esnasında acı ve ağrı hissinin en aza indirilmesi için bölgeye lokal anestezik krem sürülerek uyuşması sağlanmaktadır. Yeterli uyuşmanın elde edilmesi ile birlikte uygulamaya geçilmektedir. Plazma ile Ben Alma tedavisi sistem başlığındaki ucun bene dokundurularak gezdirilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bu minimum hareketler ile yapılan tarama işlemi benin ince bir katman halinde buharlaşmasını sağlamaktadır. Ben zeminine gelene ve cilt katmanına ulaşana kadar bu buharlaştırma işlemi katmanlar halinde devam ettirilmektedir. Cilt katmanına yani benden temiz alana ulaşıldığında ise işlem sonlandırılmaktadır.

İyileşme Süreci

Plazma ile Ben Tedavisi İyileşme Süreci

Plazma ile Ben Alma tedavisi sonrasında benin alınmış olduğu alanda ben çapında bir yara kabuğu oluşmaktadır. Bu kabuklanma tedaviden sonra görülmesi beklenen ve yenilenme sürecine dahil olan bir durumdur. Bu kabuklanma alanında iz oluşumunun önüne geçilmesi ve iyileşme sürecine müdahale edilmemesi için kabuğun travmatik hareketlerden korunması ve yerinden kaldırılmaması gerekmektedir.

Birkaç gün içerisinde kabuğun kendiliğinden düşmesi ile birlikte benin zemininde pembe bir alan görülmektedir. Kendini yenileyen cilt dokusunun bu görünümü iyileşme sürecinin tamamlanması ile birlikte çevre dokular ile aynı renge dönüşmektedir. Bunun sonucunda da pürüzsüz ve eşit bir doku ortaya çıkarak tedaviden maksimum etkiler elde edilmektedir.

Plazma ile Ben Alma Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları
Cilt yüzeyinde bir ya da daha çok sayıda görülebilen benlerin tedavisinde kullanılan plazma enerjisi, tek bir seansta yeterli olabilen bir işlemdir. Ancak bazı durumlarda benin bulunduğu alandaki temiz katmanda kahverengi lekeler kalabilmektedir. Bunun soncunda da tedavi sonrasında ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

Plazma ile Ben Alma Yan Etkileri Var Mı?
Cerrahi operasyonlara kıyasla oldukça avantajlı olan Plazma ile Ben Alma işlemi, yüksek dereceli sıcaklık ile ben dokusunun buharlaştırılması işlemidir. Bu buharlaştırma işlemi esnasında cilt altı dokularına ve çevre dokulara ısı ya da enerji akışı olmadığı için herhangi bir hasar oluşturmamaktadır. Cilt yenilenme sürecini aktive eden bu uygulamanın bilinen bir yan etkisi olmadığını ifade edip, işlem esnasında rahatsız edici boyutlarda ağrı ya da acı hissinin oluşmadığını söyleyebiliriz.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp