Gıdı İnceltme

Ameliyatsız Gıdı İnceltme

Gıdı İnceltme

Ameliyatsız gıdı inceltme diğer adıyla gıdı eritme işlemini PB serum ile yapmaktayız.

PB serum yüksek molekül ağırlıklı gevşek çapraz bağlı hyaluronik asit ile lipaz, liyaz ve kollajenaz enzimlerini içeren özel bir kokteyldir.

Gıdı bölgesine tek başına uygulandığında hem cildin sıkılaşmasınıı hem de yağ dokunun azalmasını sağlar. 3 haftada bir ihtiyaca göre 1-3 seans şeklinde uygulama yapılır. Uygulama ince iğnelerle direk yağ doku içine ve deri sıkılaşması için intradermal olarak yapılır.

Bazı kişilerde çenenin küçük ve geride olması gıdı varmış görünümüne yol açabilir. Yapılan değerlendirmede böyle bir durum fark edilirse çene dolgusu ile gıdı görünümü giderilebilir.

Ayrıca gıdı inceltme tedavisinde lazer tedavisi de uygulanmaktadır. 4D Fotona Lazer ile gıdı inceltmenin etkisi maksimize edilebilir. Bakınız;  Fotona SP Dynamis 4D Lazer

Nedir?

PB Serum Nedir?

PB serum yenilikçi cilt tedavileri arasında etkisi kanıtlanmış enzim enjeksiyonu yolu ile gerçekleştirilen bir cilt yenileme yöntemidir. PB serum, İspanya Albacete’de bulunan bilimsel ve teknolojik araştırmalarda dünyada çok önemli bir yere sahip Proteus Biotech laboratuvarında üretilmiştir. Uzun yıllar süren çalışmalar sonucu elde edilen serum içeriği ileri teknoloji ve bilimsel çalışmaların ürünüdür.

İnsan vücudundaki hücrelerin işleyişinde çok önemli bir yeri bulunan enzimler, doku yenilenmesinden duyu bütünlüğüne kadar her konuda etkilidirler. Yaş alma veya genetik faktörlerle vücudumuzdaki enzimler azalabilmekte, çalışma düzenleri değişebilmektedir. BP serumu içerisinde herhangi yabancı bir protein içermeyen, yüksek oranda saflaştırılmış, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu 3 ana enzim bulunmaktadır. Bunlar;

 • Kollajenaz
 • Lipaz
 • Liyaz

PB Serum Çeşitleri

PB Serum Tedavisi Türleri Nelerdir?

Etkin 3 farklı enzimin kullanım alanları değişmekle birlikte gerektiğinde birlikte de kullanılmaktadırlar. Serumlar hyalüronik asit ile de desteklenmektedir. BP serumdaki enzimler, vücudumuzda bulunan enzimler ile aynı işlevi görmektedir. BP serum enjeksiyonu, gerekli yerlerdeki hücre işleyişini iyileştirerek ihtiyaç duyulan bölgeyi tedavi amacı ile kullanılır. BP serum tedavisinde uygulanacak bölgeye göre 3 farklı türde bulunmaktadır. Bunlar;
 • Low PB serum (Düşük)
 • Medium PB serum (Orta)
 • High PB serum (Yüksek)
Kliniğimiz gıdı inceltme tedavisinde Medium PB Serum kullanmaktadır.

Medium PB Serum

Medium PB Serum (Orta) Nedir?

Lipom ve lokal yağ birikintilerini tedavi etmek için geliştirilmiştir. Aynı zamanda gıdı eritme tedavisi için oldukça etkili bir yöntemdir. Yaygın kullanım alanları şu şekildedir;

 • Yağ birikintileri
 • Gıdı eritme
 • Karın ve kol bölgelerindeki yağlanmalar
 • Cilt sıkılaştırma
 • Cilt yenileme

Medium PB Serum

PB Serum Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak bölge doktor kontrolünde tespit edilip, enjeksiyon bölgesi çizilerek işaretlenir. İşlem yapılacak alana anestezik krem uygulanır ve PB serum tedavi edilecek bölgeye mikro iğneler veya derin enjeksiyon yöntemi enjekte edilir.

Medium PB Serum

PB Serum Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Uygulamadan sonraki 10 gün içerisinde etkiler gözle görülür şekilde fark edilmektedir. PB serum yaptıranlar öncesi ve sonrası karşılaştırıldığında büyük bir değişim görmek mümkün.

Medium PB Serum

Gıdı Eritme İşleminde PB Serum Nasıl Uygulanır?

Çene altında biriken yağ dokusunun azaltan etkili yöntemlerden olan bu tedavi yöntemi, çene altına sıkı ve toparlanmış bir görüntü vermek için medium (orta) formda kullanılmaktadır.

Medium PB Serum

PB Serum Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Uygulama seansı, tedavi edilecek bölge ve soruna göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle 1-4 seans yeterli olmaktadır. Yara ve ameliyat izlerinde uygulanacak iz ne kadar yeni ise tedavi etkisi ilk seansta daha güçlü olmaktadır. Eski izler için 1-4 seans gerekebilmektedir.

PB Serum Diğer Uygulama Alanları

PB Serumun Uygulama Alanları Nelerdir?

Tedavi, zarar görmüş, çatlamış, kırışıklığa sahip her türlü cilt yüzeyi ve fazla yağ dokusunun olduğu bölgelerde uygulanabilmektedir. Yüz bölgesinde, göz altı, gıdı ve yanaklara vücut bölgelerinde ise kol, dizler, kalçalar, üst ve alt karın alanlarına uygulanabilmektedir.

PB Serum Uygulama Sonrası

Uygulama Sonrası İş ve Sosyal Yaşam

Uygulamadan sonraki gün normal hayat temponuza dönebilirsiniz. Tedavi yöntemi cerrahi bir işlem olmadığı için kişinin hayatını etkileyecek hiçbir komplikasyon bulunmamaktadır.

PB Serum Uygulama Sonrası Dikkat

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Uygulama yüze yapıldı ise, işlemin yapıldığı gün makyaj yapılmamalıdır.
 • Enfeksiyon riskini azaltabilmek için havuz, sauna ve banyo gibi su ile temas edilen alanlardan uzak durulmalıdır.
 • İşlemin etkisini arttırabilmek amacıyla bol bol su tüketimine özen gösterilmelidir.
 • Uygulamadan sonra yapılan bölgenin hijyenik olmasına dikkat edilmelidir.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp