Akıllı Dolgu

Kollajen

Akıllı Dolgu

Vücudumuzun yapı taşı olan kolajen, kemiklerde, kaslarda, tendonlarda ve deride bulunan bir proteindir. Bu proteinin temel görevi dokulara destek sağlamak, doku ya da organların canlı ve esnek görünmesine/kalmasına yardımcı olmaktır. 30‘lu yaşlardan sonra vücudumuzdaki kolajen üretimi %10 ile %20 oranında düşmektedir. Kolajen miktarımız azaldığında sadece cilt sorunları yaşamayız. Eklem kıkırdaklarımız da zayıflar. Kemikler güçsüzleşmeye başlar. Bu süreçlerde önemli yeri olan kolajeni yerine koyabilmek için dışarıdan takviye alınabilir.

Novuma

Akıllı Dolgu

Doğal sonuçlar elde etmemizi sağlayan NOVUMA içinizdeki güzelliği uyandıracak, daha dinamik, canlı ve genç görünen bir yüze kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Novuma bir kolajen uyarıcısıdır. Enjekte edildiği andan itibaren cildimizde lifting ve toplarlama etkisi göstermektedir. Uzun süreli etkisini fibroblastların aktivasyonunu arttırarak, cildimizin doğal kolajenini üretmesini sağlayarak gösterir. Uzun süre devam eden etkisiyle anlamlı ve güzel estetik sonuçlar ve hastalar açısından yüksek memnuniyet oranı sunar. 12 – 24 ay devam eden etki süreleri klinik açıdan gözlemlenmiştir. NOVUMA elmacık kemiği, nazolabial kıvrımlar, çene, çene çizgisi, çene katlama, alt yanak, burun köprüsü, oral komissürler ve gülme çizgilerinde kullanılabilir. Akıllı dolgu, gevşek ve sarkmış cildi toparlayarak, derin yüz hatlarının ve kıvrımların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek enjekte edilebilir bir dermal dolgu maddesidir. Akıllı dolgunun en önemli özellikleri, yüksek bir kaldırma etkisi sağlayarak hem dolgunluk hem de cildin doğal kollajen miktarını arttırmasıdır. Deneyimli ellerde, daha keskin çene çizgisi tanımı, daha fazla yanak kemiği, tapınaklar ve yumuşatılmış yüz kıvrımları oluşturabilir. Bununla birlikte dudaklar veya göz altı bölgesi için önerilmez. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin ( hiyalüronidaz ile çözülebilen ) aksine akıllı dolgular, karboksimetil selüloz (CMC) jel ile karıştırılmış polikaprolakton (PCL) mikrokürelerden yapılır. Jel anında sonuçlar verirken, mikroküreler, cildinizi üç ay sonra belirgin hale gelen daha fazla kolajen üretmeye teşvik eder. Dolgu etkisini oluşturacak olan madde deri içinde dağılmış PCL Partikülleridir. Bu partiküller değişik hacimlerde kolajen oluşumuna sebep olurlar. Kolajen oluşumu bir aydan başlayıp dördüncü aya kadar artarak devam eder. Diğer bir tanımla; uygulandığı bölgeye yerleşir. Yerleştikten sonra hacim verir ve kalıcılık sağlar. Bununla beraber, akıllı dolgunun cilt tedavi etme özelliği vardır. Bu nedenlerle sıklıkla tercih edilmektedir. Akıllı dolgunun bu kadar çok tercih edilmesinin nedenlerinden bir tanesi de kalıcılığıdır. Diğer dolgu uygulamalarına göre daha kalıcıdır. Dört yıla kadar kalıcılık sağlayabilmektedir. Aynı zamanda güvenilir bir uygulama olduğunu da belirtmek gerek.
Akıllı dolgu diğer hyalüronik asit içerikli dolgularda olduğu gibi öncesinde cilt temizlendikten sonra lokal anestezik uyuşturucu krem sürülerek cilt 30-45 dakika içerisinde hazırlanır. Sonrasında enjeksiyon ya da künt uçlu kanüller ile istenilen bölgeye son derece pratik bir yöntem ile uygulanır. Diğer bir deyişle; küçük bir dokunuşla uygulanabilmektedir. Yani; uygulanışı son derece kolaydır. Bu nedenle, diğer dolgu uygulamalarına oranla daha çok tercih edilmektedir. Uygulama sona erdikten sonra hasta hemen sosyal yaşamına dönebilir. Akıllı dolgu uygulaması sonrasında gerçek etkinin görülmesi üç dört ayın sonunda gerçekleşir.Yeterli kolajen oluşumu için bu süre gereklidir. Bu süre sona erdiğinde ciltte lifting etkisi görülmeye başlar. Bunun yanı sıra; ciltte dolgunluk ve görünümde iyileşmeler başlar.
  • Diğer bazı dermal dolgu seçeneklerinden farklı olarak, akıllı dolgu kullanılan tipe bağlı olarak dört yıl kadar sürebilir.
  • Sculptra gibi diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında, birden fazla aylık tedaviye ihtiyacınız yoktur.
  • PCL'nin güvenli ve iyi tolere edildiği gösterilmiştir.
  • RealSelf üyelerinin fotoğraflarından önce ve sonra kırışıklıkların yumuşaması ve yüz hacminin eklenmesi.

Konsültasyon sırasında doktorunuz akıllı dolgunun sizin için en iyi dolgu maddesi olup olmadığını belirleyecek ve dört tipten birini önerecektir.
Bunlardan her biri yüzün herhangi bir yerinde kullanılabilir (gözler veya dudaklar alanı dışında) ancak yeniden emilme oranında (yani dolgu maddesinin ne kadar sürdüğü) değişiklik gösterir.

  • S 12 aya kadar sürer.
  • M 20 ay sürer.
  • L 30 ay sürer.
  • E 48 aya kadar sürer.

Enjeksiyondan önce, doktorunuz rahatsızlığı en aza indirmek için size lokal bir anestezi verecektir. Uyuştuktan sonra, dolgu maddesini yanaklara, tapınaklara, çeneye veya başka bir bölgeye enjekte etmek için bir şırınga kullanırlar. Sürecin en az 30 dakika sürmesini bekleyebilirsiniz.

Akıllı dolgu yan etkileri arasında geçici şişme, morarma ve rahatsızlık vardır. Şiddetli yan etkiler oldukça nadirdir, ancak vücudunuz bileşenlere tepki verirse veya enjeksiyonlar kalifiye olmayan bir sağlayıcı tarafından yapılırsa mümkün olabilir.
Tedavi bittiğinde normal aktivitelere dönebilirsiniz.

Tedaviden sonra hemen sonuçları görebilirsiniz. Uzun süreli enjeksiyonlar kollajen üretimini teşvik etmeye devam edecektir.
Bununla birlikte en iyi sonuçlar, tedaviden yaklaşık üç ay sonra, yeni, taze kollajeninizin cilt altında göründüğü zaman ortaya çıkıyor.
Akıllı dolgu, doktorunuzun önerdiği türe bağlı olarak 2 yıl sürer.
Hyaluronik asit gibi diğer dermal dolgu tiplerinin aksine, akıllı dolgu maddeleri çözülemez.

Akıllı dolgu yüz bölgesinde göz altı ve dudaklar haricinde her bölgeye uygulanabilir. Boyun, el sırtı ve dekolte bölgesinde elastikiyeti ve aynı zamanda cilt kalitesi sağlar. Yüzde var olan akne izleri, inatçı yara izleri ve elastikiyetini yitirmiş deriye destek sağlar. Bununla birlikte tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi öncesinde ve sonrasında kanı sulandırabilecek ilaçlardan uzak durmak gerekir. Aynı şekilde benzer dolgu uygulamalarında olduğu gibi iğne giriş yerleri enfeksiyona açık olacağı için 24 saat süre ile o bölge yıkanmamalı, temastan kaçınılmalı ve vilt temiz tutulmalıdır.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp