Göz Altı Işık Dolgusu

Teosyal Redensity 2

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu, göz altındaki morluklar, koyu ve şiş görünüm ve göz kapağına belirgin bir görünüm veren kızarıklıklar gibi estetik olmayan görüntülerin hyaluronik asit kullanılarak yüz giderilmesi ve cildin gençleştirilmesi işlemidir. Göz altındaki çukur şeklinde oluğa uygulanan hyalüronik asit enjeksiyonu, cildin nemini artırabilen, dolgunlaştırabilen ve cilt dokusunu düzeltebilen bir bileşendir. Göz altı bölgesine enjekte edildiğinde, koyu halkaları, torbaları veya çukurları doldurarak daha pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm sağlamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu

Teosyal Redensity 2

Estetik dolgu maddeleri kozmetik amaçlı yüzün ve vücudun bir çok farklı alanında kullanılmaktadır. Özellikle nazolabial çizgiler, yanak, dudak, elmacık kemikleri üzeri, çene ucu gibi alanlarda sıklıkla ve başarıyla kullanılmaktadır. Ancak göz altı bölgesinin hassas olması, derisinin ince olması, hemen morarmaya ve şişmeye yatkın olması, dolguyu belli etmesinden dolayı bu alana uygulama çok başarılı olamıyordu. İşte Teosyal Redensity 2 Gözaltı Işık Dolgusu bu amaçla geliştirilen ve kullanıma sunulan bir dolgu maddesi oldu. Her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması, çöküklük ve morluk gibi sorunlar genetik kaynaklı olsa da, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, kötü beslenme, sigara ve yetersiz uyku gibi faktörler sorunu artıran unsurlardır.
Özel olarak geliştirilen Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu sadece bu sorunlar için geliştirilmiş bir dolgu maddesidir.
Teosyal Redensity 2 göz altı ışık dolgusu içeriğinde protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarına da iyi gelmektedir. Gözaltı ışık dolgusu, derine yapılan bir dolgudur. Dolayısıyla verildiği anda hafif bir sonuç farketseniz dahi, asıl olarak 1 hafta sonra tam düzelme sağlanacaktır. Redensity 2 çok iyi su tutan bir dolgudur, bu yüzden 1 hafta sonra dolgu hücrelerinizle birleşecek, hacim kazanacak ve gözaltlarına yayılacaktır.

Göz altı ışık dolgusu, kullanılan hyaluronik asit ile kaybedilen nemi, dolgunluğu geri getirme ve koyu halkaların görünümünü azaltmayı sağlar. Göz altındaki koyu halkaların tedavi edilmesi yorgun, yaşlı ve mutsuz görüntüyü değiştirerek daha mutlu ve genç bir ifade verir.

Göz altı ışık dolgusu işlemi, genellikle uzman bir doktor veya estetik uzmanı tarafından gerçekleştirilir. İşlemden önce göz çevresine lokal anestezi veya topikal anestezik kremler kullanılarak sürecin daha konforlu olması sağlanabilirken, göz çevresi özel bir tonik ile silinmekte ve böylelikle göz ile göz çevresi makyaj veya herhangi bir kir olması durumunda arındırılmaktadır. Sonrasında, gereken tüm ufak dokunuşlarla dolgu işlemine başlanılır. Dolgu işlemi uygulanırken bölgeye yavaş bir şekilde ışık dolgusu verilir ve bu işlem süresi genellikle 15-30 dakika arasında değişmektedir.
Göz altı ışık dolgusu 2 hafta içinde tamamen iyileşmektedir.

Göz altı ışık dolgusu işlemden sonra hemen fark edilmektedir. Koyu ve yorgun görüntü veren halkaların rengi açılmaktadır. Yüzde en çok dikkat çeken bölge olan gözlerin daha genç ve yorgun olmayan bir görüntü vermesi sağlanmaktadır. Dolgunun etkisi kişiden kişiye değişebildiği gibi 6-12 ay ile 1,5 yıl arasında sürmektedir. Ancak etkisi kişiden kişiye değişebilmektedir. Hastanın ten rengi, deri yapısı gibi birçok neden göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı ve etkisini değiştiren noktalar arasındadır.

Dolgu sonrası minimal yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Dolgudan sonra geçici kızarıklık, şişlik veya morluklar gibi yan etkiler görülebilmektedir. Ancak bu yan etkiler 3-5 gün içinde kaybolmakta ve hastada herhangi bir soruna neden olmamaktadır. Alerjik yapısı olan hastalarda alerjik bir reaksiyon olmaması adına göz altı ışık dolgusu önerilmemektedir.

Göz altı ışık dolgusu hamileler ve emzirenlere önerilmemektedir. Otoimmün yani bağışıklık ile ilgili hastalığı veya dolgu maddesine aşırı duyarlılığı, alerjisi olan kişiler bu işlem için uygun olmamaktadırlar. Alerjik reaksiyon gösterebilen hastalarda göz altı ışık dolgusu yapılması önerilmemektedir. Hastalar dolgunun yapılmasıyla birlikte alerjik reaksiyon göstererek sorun yaşayabilmektedir. Bu nedenle öncesinde uzmanlara başvurulması önerilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu uygulamasında hyaluronik asitin göz altı bölgesine enjekte edilerek yapılması nedeniyle uygulamadan sonraki ilk gün sıcak banyo yapılması önerilmemektedir. İlk iki gün fazla tepki gerektiren yüz hareketleri yapılmamalı, ilk hafta ağır sporlardan kaçınılmalıdır. İşlem sonrasındaki iki hafta boyunca aşırı sıcak veya aşırı soğuğa maruz kalmamak önerilmektedir. En çok sorulan sorular arasında göz altı ışık dolgusu sonrasında yüz yıkanabilir mi sorusu yer almaktadır. Göz altı ışık dolgusu işleminden yarım saat sonra yüz yıkanabilmektedir. Yüzde kızarıklık, morluk veya şişlik oluşması yıkama için bir engel oluşturmamaktadır.

Göz altı ışık dolgusunun göze veya göz çevresine zararı bulunmamaktadır. İşlem sonrası şişme, kızarıklık veya geçici morluk ortaya çıkabilmektedir. Ancak işlemden sonraki sürede bu yan etkiler de kendiliğinden 3-5 gün içinde geçmektedir. Ancak alerjik reaksiyon gösterebilecek olan hastaların uzmanlar eşliğinde değerlendirilerek işleme başlaması önerilmektedir.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp