El Dolgusu

Ameliyatsız Estetik

El Dolgusu

El Dolgusu; Yaş almaya bağlı deformasyonlar söz konusu olduğunda pek çok kişinin aklına ilk olarak yüz bölgesinde meydana gelen hacim kayıpları ve cilt kırışıklıklar gelse diğer bölgeler ikinci planda kalsa da aslında söz konusu yaş almak ve getirdiği deformasyonlar olunca en az yüz bölgemiz kadar ellerimiz de yaşımızı göstermekte ve yaş almanın getirdiği deformasyonlardan nasibini almaktadır. Ameliyatsız estetik yöntemlerle artık ellerimizdeki deformasyonlara da konforlu şekilde müdahale edilebilmekte ve daha genç bir görünüm arzulanırken yapılan müdahalelerle bütünsel olarak genç bir görünüm elde edilebilmektedir. El gençleştirme uygulamalarının başında gelen El dolgusu uygulaması, güvenilir ve konforlu bir işlemdir.

El Dolgusu Hakkında Merak Ettikleriniz

Sıkça Sorulan Sorular

Geçmişten günümüze estetik görünümün vazgeçilmezi olan zarif ve narin eller, yaş almaya bağlı olarak cilt altı dokuların erimesiyle kırışıklıklara derin çizgilere ve iskeletimsi görünüme maruz kalır. El dolgunu uygulaması bu deformasyonları ortadan kaldırmak için yapılan etkili ve güvenilir bir işlemdir. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan el dolgusu işlemi, klinik ortamda bir öğle arası vakitte yapılabilmektedir.
Güvenilir ve konforlu bir uygulama olan el dolgusu uygulamasında amaç, ellere kaybettiği hacmi geri vererek elin sırt bölümündeki kırışıklıkları gidermek ve daha genç bir el görünümüne kavuşmaktır. Eller kartvizitimizdir. Biriyle tanıştığımızda bir olay anlattığımızda veya bir şeyleri işaret etmemiz gerektiğinde ellerimizi kullanırız. Yaş almaya bağlı olarak el sırtında oluşan kırışıklıklar ve cilt kalitesindeki düşüklük kişiyi yaşlı gösterebilmektedir. Dahası ellere müdahale edilmediği takdirde yüz bölgesinde daha genç bir görünüm için yapılan tüm uygulamalar da boşa gitmektedir çünkü günün sonunda yüzünüz ne kadar genç görünürse görünsün elleriniz sizi ele verecektir. El dolgusu uygulamasına ellerde daha genç bir görünüm için ihtiyaç duyulmaktadır.
Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan el dolgusunda da yaş sınırı 18’dir. Ancak el dolgusu işlemi, hali hazırda yaş almanın olumsuz etkilerini geride bırakmak için başvurulan bir işlemdir. Dolayısıyla 40’lı yaşların öncesinde el dolgusu uygulamasına zaten ihtiyaç duyulmamaktadır.
El dolgusu uygulaması klinik ortamda hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılır. Hyaluronik asit halihazırda cildimizde de bulunan bir bileşendir ve cilt kalitesini etkilemektedir. Dolayısıyla yapılan dolgu uygulamasında sadece ellere hacim verilmekle kalmaz aynı zamanda cilt kalitesine de olumlu şekilde katkı sağlanmış olur.
El dolgusu uygulaması oldukça güvenilir ve konforlu bir uygulamadır. Uygulama öncesi işlem alanına anestetik kremler sürülerek uygulama hastalar için maksimum derecede konforlu hale getirilir ve ağrı/acı hissi minimalize edilir.
Pratik ve konforlu bir uygulama olan el dolgusu uygulaması pek çok ameliyatsız estetik işlemle kombine edilebilmektedir. Aynı gün yüz bölgesinde de dolgu ve botoks işlemleri ile yapılacak bir gençleştirme protokolü ile bütünsel olarak aynı gün içerisinde daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşulabilir.

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan dolgu uygulamaları etkin ve yüz güldüren sonuçlar vermekle birlikte ortalama 13 ila 24 ay kalıcılığı bulunan uygulamalardır. Eğer etkinin devam etmesi isteniyorsa bu süre zarfından sonra uygulamanın yenilenmesi gerekmektedir. Bununla birlikte düzenli şekilde yaptırılan dolgu uygulamalarında kalıcılık süresinin bir miktar daha arttığı bilinmektedir.

El dolgusu hakkında bilmeniz gerekenler:

  • El dolgusu klinik ortamda yapılan pratik bir işlemdir.
  • Uygulama bir öğle arası vakitte rahatlıkla tamamlanabilmektedir.
  • Tek seanslık bir uygulamadır ve kalıcılığı ortalama 18 ila 24 ay arasında değişiklik gösterir.
  • El dolgusu uygulamasında hyaluronik asit bazlı dermal dolgular kullanılmaktadır.
  • El dolgusu uygulaması başka pek çok enjeksiyon içeren ameliyatsız estetik uygulamayla aynı gün kombine şekilde yapılabilmektedir.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp