Boyun Dolgusu

Ameliyatsız Boyun Estetiği

Boyun Dolgusu

Boyun Dolgusu; Cildimiz yaş aldıkça cilt altı dokularda kayıplar yaşamaya başlar. Dahası bu kayıplar nedeniyle cilt altı boşaldıkça cildimiz kollajen üretiminin de azalmasıyla iyice gevşeyip sarkmaya meyilli hale gelir. Bu gevşeme hali çoğu zaman beraberinde kırışıklıkları ve çökmüş bir görünümü getirir. Kişiyi olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun gösteren bu görünümden kurtulmak için dolgu uygulamaları, ideal işlemlerdir.

Glabella Dolgusu

Sıkça Sorulan Sorular

Boyun dolgusu, yaş almaya bağlı olarak boyun bölgesinde oluşan hacim kayıpları nedeniyle ortaya çıkan kırışıklık ve cilt gevşemelerinin etkin bir tedavisidir. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan boyun dolgusu uygulamasında amaç, deforme oldukça yatay çizgiler halinde ortaya çıkan ve boyunda adeta bir birikmiş cilt görünümü oluşturan deformasyonu gidermektir.
Yaş almanın etkilerinin ortaya çıkması ve cilt, cilt altı dokularının deformasyonu kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle ciltte kollajen üretiminin azaldığı ve dolayısıyla cildin gevşeyip sarkmaya meyilli olduğu, cilt altı dokuların erimeye başladığı 30’u yaşların ortalarından itibaren boyun dolgusu uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Çoğu zaman yüz bölgesi ve gıdıya yapılan müdahalelerle kombine şekilde yapılan boyun dolgusu uygulaması, kişiye daha zarif ve genç bir boyun görünümü kazandırmayı amaçlar.
Boyun dolgusu uygulaması güvenilir ve konforlu bir uygulamadır. İşlem, klinik ortamda bir doktor tarafından yapılmalıdır. Hyaluronik asit bazlı dermal dolguların kullanıldığı boyun dolgusu uygulamasında, ilk etapta uygulama alanı sterilize edilir. Ardından yapılacak dolgu miktarına ve bölgelerine karar verilir. Anestetik kremlerle uygulama alanı lokal olarak kısmi şekilde uyuşturulur ve uygulama 2 cm aralıklarla enjeksiyon şeklinde yapılır. Boyun dolgusu uygulaması ortalama 15 dakika süren bir işlem olmakla birlikte uygulama sonrası kişi rahatlıkla sosyal hayatına dönüş yapabilir.
Boyun dolgusu uygulaması vücudumuzda da bulunan hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan bir işlemdir. Hyaluronik asit bazlı dolgular sadece uygulama yapılan alana hacim kazandırmakla kalmaz aynı zamanda yapılan enjeksiyon ve içerdiği hyaluronik asit sayesinde cilt kalitesini de artırmaya yardımcı olurlar.
Boyun dolgusu uygulaması kalıcı bir uygulama değildir. Ortalama 12 ila 18 ay kalıcılığı olan uygulamada eğer etkilerin devam etmesi isteniyorsa bu süre zarfından sonra uygulamanın tekrarlanması gerekir. Bununla birlikte boyun dolgusu uygulamasının tıpkı diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi düzenli olarak tekrarlandığında kalıcılık süresinin bir miktar daha artığı bilinmektedir.
  • Boyun dolgusu uygulaması, yaşlanmanın getirisi olarak cilt altı dokuların erimesiyle ortaya çıkan deformasyonu gidermek için yapılır.
  • Uygulama ortalama 15 dakika sürer.
  • Kalıcılık 12 ila 18 ay arasında değişiklik gösterir.
  • İşlem, Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılır.
  • Uygulama sonrası hastalar rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilir, günlük rutinlerine devam edebilirler.
  • Boyun dolgusunun etkileri işlemden sonra görülmekle birlikte nihai sonuçlar birkaç gün içinde ortaya çıkar.
  • Başta yüz bölgesi olmak üzere birçok diğer dolgu ve botoks işlemleri ile kombine şekilde yapılabilir.
  • Uygulamada kullanılacak dolgu miktarı, kişinin maruz kaldığı deformasyona göre değişiklik gösterir. Bu nedenle nihai dolgu miktarını belirleyebilmek için konsültasyon muayenesi şarttır.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp