Burun Ucu Kaldırma Botoksu

Burun Botoksu

Burun Ucu Kaldırma Botoksu

Bazı insanlar, burun ucu sarkıklığından ve düşüklüğünden şikayet edebilirler. Septum kıkırdağı ve burun ucuna üst dudağın iç kısmında bağlı olan kaslar burun uç kısmının aşağıya doğru çekilmesine sebep olur. Bazı insanlarda gülümseyince bu durum daha fazla belirginleşir. Botoks burun ucu kaldırılmasında 1 – 2 mm sağlamaktadır. Botoks uygulamasından sonra 2 hafta içerisinde, burun ucundaki düşüklüğün ortadan kalktığı gözlemlenir. Sonuç, hastanın istediği gibi olursa 4 – 8 ayda bir uygulama yapılır. Bu uygulama botoks enjeksiyonu ile 10 – 15 dakika süren bir işlemdir. Doğru uygulama yapıldığında şişlik ve morluk görülmeyen bu işlemin sonuçları 2 – 3 gün içerisinde kendisini göstermeye başlar. 2 hafta içinde burun ucu düşüklüğünün ortadan kalktığı gözlemlenir.

Nasıl Yapılır

Burun Botoksu Nasıl Yapılır

Burun ucu sarkıklığını gidermek amacıyla yapılan botoksla burun ucu estetiğiyle 1-2 mm kadar burun ucu kaldırılması gerçekleştirilebilmektedir. Hekim muayenesinin ardından eğer gerekli görülürse lokal anestezik kremler kullanılarak uygulama yapılacak bölge uyuşturulabilmektedir. Bölgedeki sarkmaya sebep olan kaslara ince uçlu iğnelerle yapılan enjeksiyonlarla problemin önüne geçilir.

Botoxla Burun Ucu Kaldırma Ne Kadar Sürede Yapılır?

Burun botoxu, değişebilmekle beraber, yaklaşık olarak 10-20 dakika kadar sürebilmektedir. Bu süreye lokal anestezik kremlerin etki süresi dahil değildir. Anestezi etkisinin ortaya çıkması yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Uygun şekilde yapıldığında şişlik, morluk gibi etkiler gözlenmez. Botox ile ameliyatsız burun estetiği işleminin etkileri birkaç gün içerisinde ortaya çıkar ve sarkmanın gerilediği gözlemlenir.

Botoksla Burun Ucu Kaldırma Etki Süresi

Yukarıda belirtildiği üzere bir kaç gün içerisinde etki gözlemlenmeye başlanır. 2 hafta kadar bir süre sonra da burun ucu düşüklüğünün kaybolduğu fark edilebilir. Probleme ve hastaya göre, yaklaşık 4-6 ay gibi bir sürede tekrar bir seans yapılması gerekebilir.

Botoksla Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Kimler İçin Uygundur?

Burun botoksu, diğer işlemlerde olduğu gibi botoksun uygulanmasını engelleyebilecek hamilelik veya emzirme, bölgede enfeksiyon bulunması, kas ve sinir hastalıkları, kas gevşetici ilaç kullanımı gibi durumlarda yapılmaz. Bunun dışında herhangi bir sağlık probleminin uygulama öncesi doktora bildirilmesi olası problemlerin engellenmesi adına önemlidir. Özellikle cerrahi müdahaleye kıyasla rahat bir işlem olması sebebiyle, çok ileri derecede sarkma olmayan hastalarda botoksla burun ucu kaldırma sıkça tercih edilmektedir.

Burun Üstü Çizgiler Botoks

Burun üstü çizgileri tavşan burnu olarak da adlandırılan kırışıklıklardır. Burun ucu kaldırma dışında burun botoksu ile burun üstü çizgilerine de uygulama yapılabilmektedir.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp