Gummy Smile Botoksu

Gummy Smile

Diş Eti Estetiği

Göz alıcı bir gülümseme için diş, dudak ve dişeti uyumu çok önemlidir. Sosyal ilişkilerde yüz yapısı ile uyumlu, sevimli ve etkileyici gülüşler önemli bir rol oynarken, estetik olmayan gülüşler ise hem kişiyi daha mutsuz ve asabi kılar hem de sosyal ilişkileri olumsuz etkiler. Gummy Smile da gülerken diş etlerinin kalın bir şekilde görüldüğü estetik olmayan bir görünümdür. Kişi bu durumlarda gülmekten çekinir, sosyal hayata karışmaya korkar. Gummy Smile botoksu ile gülüş estetiğini bozan bu durumu ortadan kaldırarak kişinin çekinmeden doyasıya gülmesi sağlanır.
Gummy smile botoks, bir kişinin gülümserken diş etlerinin fazla görünmesi durumunu tedavi etmek veya düzeltmek amacıyla botulinum toksini (botoks) enjeksiyonlarının kullanıldığı bir kozmetik tedavi yöntemidir. Konuşma veya gülme esnasında diş etlerinin aşırı bir şekilde görünmesine Gummy Smile (diş eti gülüşü) denir. Normalde konuşma veya gülme esnasında diş eti çok ince bir şekilde görünmesi gerekirken, Gummy Smile’de diş etleri çok daha ön planda ve kalın bir şekilde görünmektedir.

Nedenleri

Gummy Smile Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?

 • Üst dudak kasının hipermobil olması
 • Diş yüksekliğinin küçük olması
 • Üst dudağın normalden ince olması
 • Üst çenedeki kemiğin aşırı büyümesi
 • Diş eti kaynaklı inflamasyonlar
 • Bazı ilaçların kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan dişeti büyümelerinden kaynaklanmaktadır.

Gummy Smile Botoksu Hakkında Merak Edilenler

Gummy Smile Botoksu (Diş Eti Estetiği)

Gummy Smile Botoksunu Kimler Yaptırabilir?
Gummy Smile botoksu, 18 yaşını doldurmuş ve diş etlerinde gumy smile problemi yaşayan kadın ve erkekler tarafından yaptırılabilmektedir.

Gummy Smile Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?
Gummy Smile botoks tedavisini hormonları düzensiz olduğu için hamile veya emziren kadınların yaptırması tavsiye edilmez. Hamilelik ve emzirme süresi geçtikten sonra gönül rahatlığıyla bu işlem yaptırılabilir.

Gummy Smile Botoksu Kim Tarafından Yapılır?
Gummy Smile Botoks, estetik amaçlı bir uygulamadır. Bundan dolayı diğer tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi Gummy Smile botoksu da alanında uzman bir medikal estetik doktoru, plastik cerrah veya dermatolog tarafından uygulanmalıdır.

Gummy Smile Botoks Tedavisi Nasıl Yapılır?
Gummy Smile botoks ile amaç, gülerken diş etlerinin görünmesine neden olan estetik bozukluğu gidermektir. İşlem, burun deliklerinin yan taraflarına uygulanır. Bu kapsamda ilk olarak anestezik krem ile işlem bölgesi uyuşturulur. Sterilizasyon yapıldıktan sonra problemin büyüklüğüne bağlı olarak 2 veya 5 noktadan botoks enjekte edilir.

Botoks işlemi 3-4 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar, yaklaşık iki haftada ise tam etkisini gösterir. Üst dudaktaki kasları çalıştırarak, gülümseme ve dudak hareketlerini engellemeden üs dudağın dişetini örtmesini sağlar. Böylece gülümserken diş etleri görünmez, sadece dişler görünür.

Gummy Smile Botoksu Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?
Gummy Smile botoksu öncesi;

 • Düzenli kullanılan ilaçlar, hamilelik durumu ve mevcut hastalıklar doktora bildirilmeli,
 • Kan sulandırıcı, kas gevşetici veya antibiyotik kullanılıyorsa doktorun bilgisi dahilinde 1 hafta öncesinden kullanımına ara verilmelidir.
 
Gummy Smile Botoksu Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Gummy Smile botoksu sonrası;

 • Aynı gün makyaj yapılmamalı, ilk 1-2 saat su değdirilmemeli,
 • Alkol alımından uzak durulmalı,
 • İlk 5 gün Hamam ve sauna gibi aşırı sıcak ve buharlı ortamlardan uzak durulmalı (Normal ısıdaki suda duş alınabilir),
 • İlk 5 gün botoks bölgesine masaj yapılmamalı,
 • İlk 5 gün ağır egzersizlerden uzak durulmalı,
 • Çene ve dudak hareketlerini kısıtlayıcı davranışlara gerek yoktur.
 
Gummy Smile Botoksunun Yan Etkileri Nelerdir?
Gummy Smile botoksu yaptıran kişilerin cildi hassas ise işlem bölgesinde hafif kızarıklıklar, şişmeler veya morarma görülebilmektedir. Bu etkilerin görülmemesi için 1-2 saat buz tedavisi uygulanmalıdır. Aşırı dozda botoks kullanılırsa bazı dudak hareketleri de bu durumdan etkilenir. Bu nedenle bu işlemler uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır.
 
Gummy Smile Botoks Sonrası İyileşme Nasıl Olur?
Tam sonuçların gözle görülür hale gelmesi için iki hafta beklemek gerekir. Gummy Smile Botoks uygulaması hastaların büyük çoğunluğu için mükemmel sonuçlar ve gülüşler sağlamaktadır. Son derece kullanışlı ve hızlı bir prosedürdür. Ancak yine de herkes için doğru seçim olduğunu söyleyemeyiz. Doktorunuz, ihtiyaçlarınızı gözeterek sizin için en uygun tedavi yöntemine karar verir.

 

Gummy Smile Botoks uygulaması 15 dakikalık bir zaman diliminde tamamlanmaktadır. Enjeksiyon sırasında hissedilen rahatsızlık, minimal seviyelerdedir. Enjeksiyon iğnesinin küçük olması ve herhangi bir komplikasyon olmamasından ötürü kişi günlük yaşam rutinine çabucak dönebilir. İyileşme sürecine gerek duymaz.

Gummy Smile Botoksunun Etkisi Ne Zaman Görülür?
Gummy Smile işleminin etkisi 3-4 gün içerisinde görülmeye başlar. İşlemin tam etkisi ise iki hafta sonra görülür.

Gummy Smile Botoksunun Etkisi Ne Kadar Sürer?
Gummy Smile botoksunun etkisi 4 ay sürer. 4. aydan itibaren etkisi azalmaya başlar, 6. ayda ise botoks tamamen erir ve görünüm ilk haline döner.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp