Kaş Kaldırma Botoksu

Kaş Kaldırma Botoksu

Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma botoksu cerrahi bir müdahale olmadan kaşlarınızı kaldırma işlemidir. Kaşların yukarı kaldırılması, kaş düşüklüğü adına pratik ve son derece başarılı bir yöntemdir. Kaş bölgesinde gereksinim duyulan bölgelere yeterli miktarda toksinin enjekte edilmesi ile işlem tamamlanır.
Botoksla kaş kaldırma kadınlar ve erkekler tarafından büyük ilgi görmektedir. Çünkü kaşlar yüzünüzün ifadesini değiştirir. Ayrıca daha alımlı bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Kaş konusunda daha kalıcı ve etkili bir yönteme ihtiyaç duyuyorsanız kaş botoksu sizin için uygundur.

Nasıl Yapılır

Kaş Kaldırma Botoksu Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız botoksla kaş kaldırma yöntemi, cerrahi operasyon olmak isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Göz çevresindeki kasların gevşemesi olumlu sonuç için önemlidir. Diğer taraftan alın kasları için de aynı sonuç geçerlidir. Kaşların yay gibi ve daha kalkık durması kaş uçlarıyla da önemli oranda ilgilidir. Bu nedenle kaşların uç kısmına da botoks uygulanarak bir kavis oluşması sağlanır. Fakat bu ek uygulama konusunda dikkatli olunmalıdır. Çünkü adından da anlaşılacağı gibi ek bir uygulamadır. Yani normal şartlarda kaş kaldırma botoksu için alın bölgesine yapılan botoksla göz çevresine yapılan botoks yeterlidir. Ek bir uygulama olduğundan kaş uçlarına verilen botoks iyi ayarlanmalıdır. Genelde 5 ile 10 ünite arası yeterli gelmektedir. Kaşlar yukarı doğru yarım santime kadar kaldırılabilir.

Kaş kaldırma botoksu, kaşların sarkıklığını düzeltmek veya yükseltmek için etkili bir seçenek olabilir, ancak kaşların kalınlığını veya şeklini değiştirmez. Kaşlarınızın kalınlaştırılması veya inceltilmesi gibi ihtiyaçlar için farklı tedavi yöntemleri gerekebilir.

Kaş kaldırma işleminde botoksun kalıcılık süresi, dört ile altı ay arasında etkiye sahiptir. Ancak bu süre kişiye göre farklılık gösterebilir. İlk dört ay %60 oranınında kalıcılık sağlarken, sonraki iki ay etkisinde azalma görülür. Fakat düzenli botoks işlemi ile bölgedeki kalıcılık süresinin arttığı araştırmalar ile gözlemlenmiştir.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp