Göz Çevresi Botoksu

Göz Çevresi Botoksu

Göz Çevresi Kırışıklıkları

Göz çevresindeki kırışıklıklar; ailesel yatkınlık, ince deri yapısı, fazla mimik kullanımı, gözlerde ışığa hassasiyet ya da odaklanma kusuru sebebi ile bazı kişilerde daha fazla oluşabilir.
Kaz ayakları adı da verilen göz çevresi kırışıklıklarında en iyi tedavi bu bölgedeki kas aktivitesinin zayıflatılarak, kaz ayakları oluşmadan bu kırışıklıkların önlenmesidir.
Göz çevresi kırışıklıkları (kaz ayakları) oluştuktan sonra da botoks tedavisi etkilidir. Botoks göz çevresi kırışıklıkları azaltır ve zaman içerisinde yok edebilir.
Göz çevresi kırışıklıkları zaman içerisinde derinleşen ve kalıcı iz (skar) oluşturan deformitelerdir. Bu sebepten hastalarımıza 30 yaş sonrasında düzenli olarak botoks uygulamasını öneririz. Göz çevresini saran silindirik kasa orbicularis oculi adını veririz. Bu kasın dış kenar kısmı göz çevresi kırışıklıklardan sorumludur. Bu bölümün botox (botilinum toksin) ile geçici zayıflatılması oluşmuş kırışıklıkları azaltır, yenilerinin oluşmasını engeller. 

Nasıl Yapılır

Göz Çevresi Botoksu Nasıl Yapılır?

Göz çevresi kırışıklıklarına botoks ya da diğer adı ile kaz ayaklarına botoks uygulaması işlemi, deneyimli bir doktor veya estetik uzmanı tarafından çok ince iğneler ile yapılır. Bu enjeksiyonlar göz çevresindeki belirli kasları hedef alır. Soğuk ped veya lokal anestezik krem uygulamaları ile ağrısız bir uygulamadır. Göz çevresi botoksu sonrasında hemen sosyal hayatımıza dönebilirsiniz. Göz çevresine botoks yapılırken aynı seansta tüm yüze de botoks tercih edilen uygulamadır.

Etkisi

Göz Çevresi Botoks Etkisi Ne Zaman Görülür?

Göz çevresi botoksu sonrasında hemen etki görmek mümkün değildir. Genellikle 3 – 7 gün içinde botoks etkilerini fark edebilirsiniz. Botoksun etkisi geçicidir ve 3 – 6 ay sürebilir. Daha uzun süreli sonuçlar için işlem düzenli olarak tekrarlanabilir.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp