Masseter (Çene) Botoksu

Masseter Botoksu

Çene Botoksu

Çene bölgesinin yan tarafında bulunan ve en güçlü çiğneme kası olarak bilinen masseter kasının büyüyerek, dışarıdan bile görünecek kadar belirgin hale gelmesine masseter hipertrofisi (masseter büyümesi) adı verilir. Bu durumun en yaygın sebepleri özellikle yoğun stresli dönemlerde insanlar, farkında olmadığı halde dişlerini sıkabilir. Değişik nedenlerle diş sıkma ve gıcırdatmanın yanı sıra çok fazla sakız çiğnemek ve sıkça sert et tüketilmesidir. Diş sıkma alışkanlığı, yüz ve çiğneme kaslarında büyümeye yol açar. Bu durum, yüzün estetik görünümü açısından da bir hayli sakıncalıdır. Zira yüzün görünümü bozulmuş olur. Bu duruma çare olarak geliştirilen çene botoksu uygulaması sayesinde, yüzde daha erkeksi ve sert bir görünümü sağlayan kare yüz şekli küçültülür. Böylece, daha orantılı bir yüz şekli ortaya çıkmış olur. Masseter kasının gereğinden fazla büyümesi, hem estetik açıdan hem de fiziksel olarak rahatsızlık yaratabilir. Dolayısıyla diş sıkma botoksu olarak da bilinen bu işlem, bazen hem şekil hem de işlevsel tedavi hedefiyle uygulanır.

Nasıl Yapılır

Masseter (Çene) Botoksu Nasıl Yapılır?

V hattı/V-line botoksu da denilen Masseter botoksu, çiğneme kasına (masseter) enjekte edilir. Yüz bölgesini revize eden bir enjeksiyon yöntemi olan masseter botoksla ideal çene şekline kavuşmanız mümkündür. Burada amaç kasın zayıflamasını ve küçülmesini sağlamaktır. Sonuçta ise yuvarlak ve kare yüz şekilleri incelerek üçgen, oval ya da kalp şekline dönüştürülebilir. Çene çizgisinin belirsiz olması, kilo verilse dahi yüzün fazla yuvarlak ya da kare görünmesinden rahatsız olan kişilere uygulanır. Ayrıca Bruksizm (diş sıkma) tedavisinde de oldukça etkilidir. Masseter botoks uygulamasında ağrı ve sızı oluşmaz. Botoks enjeksiyonu uygulanırken çoğu hasta anestezik krem kullanmaya dahi ihtiyaç duymayabilir.Uygulama süresi yaklaşık 10 dakikadır. Masseter botox, cerrahi bir işlem değildir. Bundan dolayı dünyanın farklı ülkelerinde pek çok kadın, bu uygulama ile daha feminen bir görünüm kazanabiliyor. Masseter botox en kolay ve ağrısız ameliyatsız estetik yöntemlerinden biridir. Botoks uygulaması ile yüzünüz incelir ve yeniden şekillenir. İşlem sonrasına da herhangi bir kızarma veya morarma olmaz ,ağrısız ve yan etkisiz bir işlemdir. Hasta hemen günlük yaşama devam edebilir.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp