Glabella (Kaş Ortası) Botoks

Kaş Arası (Kaş Ortası) Botoksu

Glabella Botoks

Glabella, kaşların arasındaki bölge olarak bilinir ve genellikle “kaş arası, kaş ortası” olarak adlandırılır. Yüz mimiklerinde belkide gün içerisinde en fazla kullanılan bölge. Glabellar alanda kaşların çatılması üzülme, sıkıntı, sinirlilik ve kızma gibi negatif yüz ifadelerinde kullanılmaktadır. Zamanla glabellar alanda ince çizgiler ve derin kırışıklıklar gelişerek bu ifadenin kalıcı olmasına neden olmakta. Son yıllarda “Buda Yüz İfadesi” olarak tanımlanan sakin, stressiz ve relax bir yüz ifade beklentisi glabellar alanı en fazla botulunim toksin uygulama alanı haline getirmiştir. Kaş arası botoksu, glabellar bölgesine uygulanan bir tür botoks (botulinum toksini) enjeksiyonudur. Botoks, kırışıklıkları azaltmak ve yüzün genel olarak daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için kullanılan bir kozmetik tedavi yöntemidir.

Nasıl Yapılır

Kaş Ortası Botoks Nasıl Yapılır?

Kaş arası botoksu, bir doktor veya uzman tarafından yapılmalıdır ve sonuçlar genellikle birkaç gün içinde görünmeye başlar. Ancak bu sonuçlar geçicidir ve belirli bir süre sonra etkisi azalır, bu nedenle düzenli olarak tekrarlanması gerekebilir.

Botoks uygulamaları herkes için uygun olmayabilir ve herhangi bir kozmetik işlem öncesinde bir doktora danışmak önemlidir. Ayrıca, botoksun yan etkileri ve riskleri hakkında bilgi sahibi olmak da önemlidir, çünkü herkes için uygun olmayabilir ve bazı kişilerde istenmeyen yan etkilere neden olabilir.
Kaş arası botoksun kullanımı, sinirler ve kaslar arasındaki uyarıları kesintiye uğratmasından kaynaklanıyor. Kesintiye uğrayan sinirlerde kasları uyaramıyor ve kaslar serbest kalmak mecburiyetinde kalıyor bu da alın derinizdeki kırışıklıkların, kaş arası çizgilerin ya da cildinizin mimiksiz ve düzgün bir görünüm almasını sağlıyor. Botoks uygulamasının etkisi kalıcı değildir ama sürekli ve düzenli olarak yenilebilir bir özelliktedir. 6-8 aylık bir zaman diliminde alın ve yüz ile ilgili kırışıklıklarla mücadelede kısa bir mola vermenizi sağlıyor. Ağır spor yapmak, yaz mevsiminde yoğun güneş ışınlarından etkilenmek kullanım süresinde azalma sağlayabilir. Her mevsim uygulanabilir bir yöntemdir.

Botoks uygulaması, estetik alanda kullanılma için hazırlanan tüplerde bulunuyor. Cilt yapısına uygun ve dokulara zarar vermeyecek nitelikte dizayn edilen enjektörler ile cildin alt katmanına transfer edilir. Şayet yaptığımız uygulama sadece kaş ortası ise 3 – 5 dakikada tamamlanır. Derin çizgi ve katman oluşturan kırışıklığın giderilmesi için yeterli ünitede uygulama yapılır. İşlem sonrasında herhangi bir kızarıklık, şişlik ya da morarma gibi belirtiler oluşmaz. Pansumana gerek yoktur. İzi belli olmaz ve kanama olmaz. Ayrıca kesi olmadığı için enfeksiyon da oluşturmayan pratik bir uygulamadır. Alın botoks uygulanması ile kombine yapılabilir. Bu durumda ise ortalama 10 – 15 dakika sürer.

Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu Alabilirsiniz

Her ifade bir sanat eseri; uzman kliniğimiz, yüzünüzdeki ifadeleri ustalıkla şekillendirerek özgünlüğünüzü ön plana çıkarıyor.

tr_TRTurkish
× Whatsapp